Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym realizuje Projekt pn. ,,POWRÓT DO ZDROWIA – POWRÓT DO PRACY".
   Projekt skierowany jest do osób, które z powodu wypadku lub pogorszenia się stanu zdrowia nie mogą wykonywać swojej dotychczasowej pracy i w związku z tym wymagają przekwalifikowania zawodowego. Wsparcie finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
   Celem Projektu jest ułatwienie podjęcia lub powrotu do aktywności społecznej lub zawodowej osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, lecz chcieliby zmienić tę sytuację – zdobyć zawód i podjąć satysfakcjonującą pracę odpowiednia do ich możliwości zdrowotnych. W powrocie do aktywności zawodowej pomagają Ośrodki Rehabilitacji Kompleksowej, oferując rehabilitację i szeroką ofertę kursów zawodowych dostosowanych do potrzeb osób z ograniczeniami zdrowotnymi. Pobyt, rehabilitacja i szkolenia są bezpłatne.


Dane kontaktowe:


Kierownik Projektu PFRON – Joanna Długokęcka, tel. 22 505 58 56
e-mail: jdlugokecka@pfron.org.pl
Zastępca Kierownika Projektu PFRON – Ewa Płodzień- Pałasz, tel. 22 505 57 66
e-mail: eplodzien@pfron.org.pl
strona internetowa: www.rehabilitacjakompleksowa.pfron.org.pl