Szanowni Państwo.

Powiatowy Urząd Pracy w Chorzowie ogłasza nabór uzupełniający wniosków o sfinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego kosztów kształcenia ustawicznego pracowników    i pracodawców (dotyczy pracodawców mających siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności na terenie miasta Chorzów).
 
Urząd Pracy dysponuje kwotą w wysokości 91.229,04zł.
 
Nabór wniosków prowadzony będzie   w dniach 16.04.2018r. -  18.04.2018r.

Wnioski należy składać w kancelarii tut. Urzędu  w godzinach pracy Urzędu (od godz.  7:30 do godz. 14:00)  lub w formie elektronicznej. Wniosek złożony w formie elektronicznej powinien posiadać: bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany z pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu  z zachowaniem zasad przewidzianych w przepisach  o podpisie elektronicznym  lub  podpis potwierdzony profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej.
 
Wnioski złożone poza terminem naboru nie będą rozpatrywane.

 Uwaga!
 
W roku 2018 koszt kształcenia ustawicznego finansowanego  z przyznanych środków na jednego uczestnika w urzędzie pracy, nie może przekroczyć kwoty 4.200,00zł.
 
Pracodawca przed złożeniem wniosku zobowiązany jest do zapoznania się   z  Regulaminem Powiatowego Urzędu Pracy w Chorzowie dotyczącym Finansowania Kosztów Kształcenia Ustawicznego Pracowników i Pracodawców ze Środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
 
Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego można przeznaczyć na finansowanie poniższych działań, zgodnych z ustalonymi przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej priorytetami na rok 2018:
 
- wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych (uzasadniając konieczność wsparcia w ramach wskazanego priorytetu, pracodawca  jest zobligowany wykazać, że wnioskowana forma kształcenia dotyczy zawodu deficytowego na terenie powiatu Chorzów lub województwa śląskiego. Można  powołać się na barometr zawodów 2018 lub informację sygnalną monitoringu zawodów deficytowych  i nadwyżkowych dla woj. śląskiego/ miasta Chorzów za II półrocze 2017r. Pracodawca wnioskujący  o dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników zatrudnionych na terenie innego powiatu lub województwa niż siedziba powiatowego urzędu pracy, w którym składany jest wniosek, powinien wykazać, że zawód jest deficytowy dla miejsca wykonywania pracy);
 
- wsparcie kształcenia ustawicznego w związku z zastosowaniem w firmach nowych technologii   i narzędzi pracy (należy wykazać, iż w ciągu jednego  roku przed złożeniem wniosku bądź w ciągu  3 miesięcy po jego złożeniu zostały/ zostaną zakupione nowe  maszyny i narzędzia, wdrożone nowe technologie i systemy, a pracownicy objęci   wybranym kierunkiem kształcenia wykonują lub będą wykonywać nowe zadania związane    z wprowadzonymi lub planowanymi do wprowadzenia zmianami.  Do wniosku należy dołączyć kopie dokumentów zakupu,  decyzję o wprowadzeniu norm ISO itp. Wsparciem    w ramach tego priorytetu mogą być objęci wyłącznie pracownicy, którzy w ramach wykonywania swoich zadań zawodowych  na stanowisku pracy korzystają lub będą korzystać z nowych technologii i narzędzi pracy);
 
-  wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników, którzy mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub    o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej .
 
Szkolenia, o których finansowanie wnioskuje Pracodawca, muszą rozpocząć się w roku 2018, Pracodawca jest jednocześnie zobligowany do wydatkowania i rozliczenia    z Powiatowym Urzędem Pracy środków przyznanych  z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników,  najpóźniej do dnia 30.11.2018r.
 
Przy rozpatrywaniu wniosku o dofinansowanie ze środków KFS starosta uwzględnia poniższe elementy:
 
- zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania KFS na dany rok; 
- zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego   z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
- koszty usługi wskazanej do sfinansowania z KFS   w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
- posiadanie przez realizatora certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego  a w przypadku kursów – posiadanie dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
- plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS (w przypadku wniosku dot. kształcenia samego pracodawcy, należy przedstawić krótką informację na temat planów działania firmy w przyszłości);
- możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku,   z uwzględnieniem określonych limitów.
 
W przypadku uzyskania jednakowej punktacji, w pierwszej kolejności pozytywnie rozpatrywane będą wnioski złożone przez mikroprzedsiębiorców. Pozostała do dyspozycji kwota, zostanie podzielona równo pomiędzy  pozostałych Wnioskodawców, których wnioski uzyskały jednakową punktację. 
 
Bliższych informacji udzielają specjaliści ds. rozwoju zawodowego w pok. 6 tel. (32) 34 97 110). Załączniki do pobrania poniżej. 
 
Załączniki
Załącznik Nr 4 do wniosku-formularz de minimis.xlsx (xlsx, 77 KB)